Szczep Picapoll

Białe lokalne wina cieszą turystów, którzy zaglądają do różnych miejscowości turystycznych w Europie i na świecie. Podróżowanie i smakowanie lokalnych specjałów to wspaniała przygoda, lecz nie każdy ma na to czas i pieniądze. Teraz jednak najlepszymi trunkami pochodzącymi z różnych części globu można się raczyć w zaciszu własnych czterech ścian. Odpowiednie do domowej degustacji są np. wina francuskie o niesamowitych bukietach. Są one przygotowywane z należytą precyzją i starannością. Selekcjonowanie najlepszej klasy groń to żmudny proces, lecz opłacalny, gdyż pozwala w winie zmieścić cały potencjał danego szczepu. Jednym z cudownych i absolutnie fenomenalnych win na lato jest białe wino ze szczepu Picapoll. W ramach tej odmiany produkowane są także wina czerwone i szare, lecz białe wino zyskało najwięcej zwolenników i prezentuje się niezwykle dostojnie. Szczep Picapoll jest jeszcze nie aż tak dobrze znaną odmianą wina francuskiego, a szkoda, bo to wino naprawdę smakuje wyśmienicie.

Szczep Picapoll - francuskie dobre tradycje

Szczep ten pochodzi z Doliny Loary, z Prowansji, lecz jest również dobrze znany w Langwedocji. Choć w skali globalnej nie jest jeszcze aż tak rozpowszechniony, to jednak zyskuje powoli uznanie w oczach koneserów. Ta lokalna odmiana ma szansę podbić serca fanów na całym świecie, jeśli zostanie odpowiednio rozreklamowana. Grona są okrągłe i średnich rozmiarów. Mają kolor żółtozielony, zaś wino przybiera złote barwy i lśni w słońcu.

Wina Picapoll na lato i nie tylko

Wino Picapoll może nie oszałamia zapachem natychmiast po odkorkowaniu butelki, lecz zdecydowanie zyskuje później w fazie konsumpcji. Smak jest zaskakujący, ponieważ pojawia się tu średnia kwasowość równoważona kremowymi akcentami. Wyczuwalne są kwiaty, zioła i dojrzałe białe owoce. Każdy łyk jest zupełnie nowym i niesamowitym doznaniem, jakby próbowało się co chwilę innego wina. Odkrywanie nowych, ciekawych aromatów zdaje się nie mieć końca. Co istotne, nawet na długo po spożyciu wina, pozostaje przyjemny smak w ustach, który nie zamienia się w skwaśniały, lecz jest jakby nieustannie świeży. Orzeźwiające i pełne energii wino Picapoll świetnie sprawdzi się latem podczas upalnej pogody, lecz można je pić właściwie przez cały rok. Wino tego gatunku będzie idealne do lekkich serów i oliwek. Nadaje się też do wymyślnych sałatek i dań wegetariańskich, ale zasadniczo ryba lub delikatny kurczak także będą dobrze czuły się w takim towarzystwie.

Wina Picapoll sklep na miarę Twoich potrzeb i możliwości

Nasze wina nie mają sobie równych, gdyż sprowadzamy je wyłącznie od uczciwych i zaufanych dostawców, którzy wytwarzają trunki w sposób profesjonalny. Jeśli chodzi o wina Picapoll sklep poleca je szczególnie na upały. Są doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy gustują w orzeźwiających białych winach. Można je spokojnie podać na stół, gdy przyjdą goście. Takiego wina nie powstydziłby się żaden celebryta, gdyż składa się ono z bardzo dobrych jakościowo komponentów. Wino zawsze jest mile widzianych prezentem.