Szczep Nero di Troia

Czerwone wina wytrawne zyskały sobie wielu zwolenników. To wszystko dzięki bogactwom smaków, cierpkiej nucie, która równoważy słodsze produkty, a także niezwykle nasyconym barwom. Tego typu wina to elegancja sama w sobie, nic zatem dziwnego, że chętnie serwuje się je podczas uroczystości. W szklanych pucharach prezentują się okazale i dostojnie.

Przykładem dobrej jakości czerwonego wina o wytrwanym posmaku jest wino Nero di Troia. Szczep ten pochodzi z Apulii, czyli niewielkiej mieściny w pobliżu Foggi. Jak wszystkie włoskie wina, także i to posiada niesamowitą konsystencję oraz swoisty temperament. Zalicza się do nieco mniej znanych odmian wina, gdyż Włochy mają tak bogatą winotekę, że trudno dostać się do czołówki. To wino zdecydowanie zasługuje jednak na uwagę, gdyż jego potencjał jest ogromny. Wina Nero di Troia mogą być wcześnie spożywane, lecz praktyka pokazuje, że czasem lepiej kupić starszy rocznik lub poczekać jakiś czas z konsumpcją wina. Wraz z wiekiem nabiera ono bowiem dostojności za sprawą osłabienie zawartych w winie dużych pokładów tanin.

Szczep Nero di Troia - co trzeba o nim wiedzieć?

Ta odmiana charakteryzuje się dość sporymi, okrągłymi gronami w barwie brudnego fioletu. Owoce dają mocny i ciemny sok, stąd określenie "nero". Szczep Nero di Troia zdecydowanie jest nieco niedoceniony, a przynajmniej nie jest doceniany tak, jak na to zasługuje. Grona zawierają ogromne ilości tanin, które zostaną złagodzone z biegiem czasu, dlatego właśnie często pozostawia się wino na jakiś czas, by mogło nieco się zestarzeć. W takiej konfiguracji po prostu wydobywa się pełnia smaku tego trunku.

Wina Nero di Troia - jak smakują?

Wina Nero di Troia to napoje o średniej strukturze, które smakują wybornie samodzielnie oraz w towarzystwie pysznego jedzenia. Ze względu na obecność tanin często Nero di Troia było łagodzone przez domieszki innych win. Na plan pierwszy wybija się cudowna owocowa nuta, którą zapewniają ciemne owoce. Są tutaj obecne również akcenty przyprawowe. Niezwykły aromat dają fiołki i liście herbaciane. Ta wspaniała kompozycja nadaje się do dziczyzny, mięs pieczonych w sosach, sycących pasztetów, czy twardych serów. Zazwyczaj podaje się tego typu wino do dań bardzo konkretnych i sutych, więc sprawdzi się w przypadku solidnej polskiej kuchni. Wino Nero di Troia może być również podawane podczas imprez i uroczystości, niezależnie od ich charakteru. Z pewnością trafi w gusta uczestników zabawy i przyniesie im niesamowitą feerię doznań.

Wina Nero di Troia sklep dla fanów dobrych trunków

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, która zawiera cudowne wina z całego świata. Można próbować rozmaitych trunków i wybrać najlepsze dla siebie. Wina Nero di Troia sklep oferuje w bardzo oryginalnych i eleganckich butelkach z designerskimi etykietami. Można kupić wino dla siebie lub dla kogoś bliskiego jako kreatywny prezent. Nasze produkty wykazują idealnie zrównoważony stosunek ceny do jakości. Każdy, kto interesuje się winami świata powinien spróbować tego niecodziennego trunku.

Nero di Troia z serca Apulia zwana też Uva di Troia nazwa od mieściny ułożonej w pobliżu Foggii. Szczep Nero di Troia pozwalający stroszyć wina taneczne, o mocnej strukturze ciemnych dojrzanych owoców leśnych. Szczep Nero di Troia , może nawet zapomniany.

Lecz gdy szczep rozsławiający Apulię Primitivo di Manduria staje się monotonny dla degustatorów i zaczynamy szukać poważniejszych i ciekawszych smaków szczep Nero di Troia spełni oczekiwania. Wina ze szczepu Nero di Troja zazwyczaj są beczkowane gdzie z upływem czasu wino nabiera pełnej struktury a taniny nabierają łagodności i zarazem nabiera wino intensywnych aromatów fiołków. Kupując wina ze szczepu Nero di Troia warto zwracać uwagę na roczniki, nie kupować młodych win. Dobre wino Nero di Troia można zaserwować do dziczyzny w sosie, pieczenie, pasztety, twarde sery. Nero di Troja występuje najczęściej w prowincjach Bari, Barletta Andria Trani , Foggia. Klasyfikacja Apelacji Castel del Monte, Rosso Barlette, Lucera, Gravina, Orta Nova, San Severo..