Szczep Teroldego

Na rynku winiarskim istnieją tak zróżnicowane i bogate złoża trunków, że czasem naprawdę trudno jest się na coś konkretnego zdecydować. Wiele win ma podobny smak, dlatego nieco problemów mogą napotkać osoby poszukujące czegoś naprawdę oryginalnego. Ich potrzeby może spełnić jednak szczep Teroldego, który jest naprawdę rzadką odmianą. Uprawiany jest wyłącznie w Trydencie w Dolinie Adygi. Jak wszystkie włoskie wina legitymuje się nieoczywistym i zaskakująco wybornym smakiem, idealnym doborem komponentów oraz niesamowitą ciemną barwą. Czerwone wino tego typu to towar najwyższych lotów. Kupując takie wino, można sobie lub komuś bliskiemu podarować odrobinę luksusu. Co ważne, u nas każdy klient znajdzie wina w niewygórowanych cenach. Pokazujemy jak ważna jest tradycja winiarska. Ponieważ w dzisiejszych czasach żyje się szybko i niektórzy przestali celebrować nawet wspólne rodzinne posiłki, pomagamy na nowo znaleźć czar i powab w chwilach spędzonych przy stole w gronie serdecznych osób. Wino to trunek, który zwykle zaostrza apetyt i pomaga strawić posiłki. Regularne picie wina może obniżyć zbyt wysokie ciśnienie krwi, a walorów winnych napojów jest zdecydowanie więcej. Jeżeli chodzi o wina Teroldego sklep poleca je dla osób wyjątkowo wymagających, które zawiodły się już na wielu pospolitych trunkach. Tego reklamować nie trzeba, gdyż jest ponadprzeciętny.

Szczep Teroldego - co warto o nim wiedzieć?

Grona tej odmiany są bardzo ciemne. Mają małe zawartości garbników, lecz są bardzo wyraziste w smaku. Wino Teroldego jest serwowane w we włoskich Alpach z prawdziwą gracją i finezją. Można śmiało powiedzieć, że stało się wizytówką tamtego regionu. Szczep odpowiednio pielęgnowany daje obfity plon. Jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne i nie aż tak trudny w uprawie, lecz mistrzowie sztuki winiarskiej potrafią jeszcze bardziej potęgować wszystkie cenne właściwości gron.

Wina Teroldego - wspaniały aromat w dogodnej cenie

Nasze włoskie czerwone wina polecają się na stylowy polski stół. Warto je wypróbować do obiadów nawet typowo polskich, pomimo tego, że szczepy dojrzewały na zupełnie innym gruncie. Gdy wpadną znajomi albo chce się spędzić miły wieczór ze swoją drugą połówką, dobre winko przydaje się szczególnie. Wino Teroldego nawet samodzielnie podane smakuje idealnie. Wino można serwować do dań mięsnych. Można je pić także do zwykłych dań kuchni polskiej. To idealne wino na spotkanie w gronie dawno niewidzianych znajomych. Dobry trunek jest na wagę złota.

Wina Teroldego sklep - zamów już dziś swoją pierwszą butelkę!

Wino jest doskonałym pomysłem na prezent. Można je wręczyć osobie bliskiej, ale także komuś nieznajomemu. Pakujemy nasze wina w designerskie etykiety, aby cieszyły oko. Butelki ułożone w rzędzie na stole weselnym lub urodzinowym, albo spoczywające w domowej spiżarni przyciągają wzrok. Zawsze prezentują się dostojnie i luksusowo. Wino tego typu nadaje się nawet na prezent dla szefa lub osoby bezpośrednio związanej z życiem zawodowym, o której upodobaniach nic się nie wie.

Teroldego to czerwona włoska odmiana winorośli uprawiana głównie w północno-wschodnim regionie Trentino-Alto Adige / Südtirol we Włoszech . Wino Teroldego powstało od czasów starożytnych w "Campo Rotaliano", aluwialnej równinie między rzekami Adige (Etsch) i Noce. Teroldego mogło zaczerpnąć swoją nazwę od tradycyjnej metody uprawy, wyszkolonej w systemie "opona" lub wiązek, wyjaśnienie, które jest bardziej prawdopodobne, aczkolwiek mniej ładne, niż legendarne skojarzenie z niemieckim dialektem dla złota Tyrolu. Inna teoria, zamieszczona w książce "Winogrona winne" , przypisuje północno włoską wioskę Teroldege lub Teroldeghe, gdzie dokumenty z 15 wieku odnoszą się do sprzedaży wina Teroldego. Ostatnio odkryto, że jest pełnoprawnym rodzeństwem odmiany Dureza z Francji, która jest jednym z rodziców Syrah.