Szczep Malvasia Nera

Wina z odmiany Malvasia tworzą dość liczną grupę, w której zdecydowanie dominują wina białe. Dlatego też szczep Malvasia Nera to swoisty rodzynek wśród tej grupy winorośli, gdyż daje wina czerwone, ewentualnie różowe. Są to wina z trzech grup: wytrawne, słodkie oraz musujące, więc odmiana ma dość uniwersalne zastosowanie. Wino czerwone ze szczepu Malvasia Nera ma bardzo intensywny, krwisty kolor i jest intensywne w smaku. Muska nie tylko podniebienie, ale wręcz przenika wszystkie zmysły. Określenie "Malvasia" stanowi wielkie wyzwanie dla historyków i badaczy. Według niektórych teorii ma ona pochodzić od nazwy jednej z dzielnic miasteczka Iraklion położonego na Krecie. Inne teorie utożsamiają nazwę wina z bizantyjską fortecą. Określenie "Nera" oznacza z kolei "czarny, co jest oczywistym nawiązaniem do niemalże czarnego zabarwienia owoców winogron. Początki tej odmiany datuje się na czasy sprzed 2000 lat. Źródłem szczepu miała być gorąca wyspa Kreta. Choć pewne informacje są enigmatyczne i niejasne, to jedno jest pewne: wina Malvasia Nera cieszą się ogromną renomą i poważaniem wśród koneserów win, ale także wśród przeciętnych użytkowników. W naszym sklepie również są dostępne te zacne trunki i to na każdą kieszeń. Nie trzeba mieć szczególnie zasobnego portfela, by napić się wybornego wina.

Szczep Malvasia Nera - znany na całym świecie winogron

Kiedyś był to szczep lokalny, ale zaczął migrować po świecie. Dziś szczep Malvasia Nera jest już uprawiany w bardzo wielu regionach. Dawniej była to odmiana bardzo chętnie uprawiana w Toskanii, lecz w tamtym rejonie napotkała na ogromną konkurencję i została nieco ograniczona. Odmiana Malvasia Nera nie powinna być uprawiana na terenach, gdzie wilgotne są gleby oraz występuje zbyt duża wilgotność powietrza. Winorośl może wówczas wykazywać tendencje do gnicia i pleśnienia. Suche podłoże to zatem podstawa.

Wina Malvasia Nera - zmysłowe akcenty czekoladowe

Charakterystycznym aromatem przebijającym się w winie Malvasia Nera jest mocna czekolada, która zdecydowanie pobudza kubki smakowe. Wyczuwalne są tu również nuty lukrecji, wiśni, śliwki oraz ostrzejszych przypraw. Wina tego typu odznaczają się średnim poziomem kwasowości, dlatego zyskują sobie rzesze zwolenników. Wydzielają one tzw. cukier resztkowy. Wino Malvasia Nera pasuje idealnie do potraw pikantnych zwłaszcza o pomidorowej bazie. Podawane są do deserów, lecz mogą stać się także ich częścią.

Wina Malvasia Nera sklep dla wszystkich miłośników win

Wina Malvasia Nera sklep oferuje dla każdego, kto szuka trunku na imprezę lub codzienną konsumpcję do obiadu lub kolacji. Nasze wina odznaczają się najwyższą jakością, doskonałym smakiem i solidnością przygotowania, gdyż pochodzą wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Doświadczeni producenci dbają o to, by zarówno zaawansowani, jak i początkujący miłośnicy win byli zadowoleni. Wina sprzedawane są w ozdobnych i designerskich butelkach. To świetne prezenty na rozmaite okazje. Wino jest podarunkiem niezobowiązującym i uniwersalnym.