Szczep Ugni Blanc

Lekkie białe wino to nasza sprawdzona propozycja na ciepłe lato. Pomimo tego, że nasz kraj nie leży w tropikach, to czasem jest naprawdę gorąco. Każdy szuka wówczas ochłody. Można ją znaleźć w kieliszku z wybornym winem. Szczep Ugni Blancjest idealny do realizacji takich postulatów. Wino nie jest w ogóle obciążające, co jest dosyć ważne, ponieważ może pomagać trawić cięższe potrawy, aby nie zalegały na żołądku i nie utrudniały aktywności fizycznej. Białe wino tej odmiany ma swój charakterystyczny smak, ale jest bardzo dobrze przyswajalne. Można dzięki niemu naprawdę się zrelaksować i wprawić w lepszy nastrój. Każda degustacja jest znacznie przyjemniejsza w miłym towarzystwie. Dlatego też warto od czasu do czasu zaprosić na dobre wino przyjaciół lub współpracowników. Wina Ugni Blanc sklep internetowy poleca w rozsądnych cenach, dlatego wiele osób się na nie decyduje. Są to wspaniali towarzysze zabaw i przyjęć. Wino od zawsze było uważane za kulturalny i nienarzucający się trunek. Jest przeznaczone dla osób ceniących sobie elegancki styl picia. To wspaniałe rozwiązanie na długie wakacyjne wieczory. Pyszne wino przyda się też na randce, ponieważ pobudzi romantyczny nastrój.

Szczep Ugni Blanc - jak wygląda uprawa?

Odmiana jest średnio wymagająca. Dobrze rośnie w słonecznym klimacie i sprzyjających warunkach pogodowych. Jest również odporna na działanie wiatru, co jest bardzo ważne, ponieważ silne wiatry mogą zdecydowanie uszczuplać niektóre uprawy innych szczepów. Na szczęście tej nie groźny jest porywisty podmuch. Krzewy należy otoczyć standardową opieką i ochroną przed pasożytami czy innymi czynnikami szkodliwymi. Wprawni mistrzowie sztuki winiarskiej potrafią optymalizować zbiory. Można także poprzez ograniczenie plonów uzyskiwać lepsze gatunkowo wina. Wino Ugni Blanc często jest używane do uzupełniania innych trunków.

Wina Ugni Blanc - dlaczego białe wino to dobry pomysł?

Wino zawsze jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ nawet, jeśli nie zostanie użyte od razu, to zazwyczaj może dłużej poleżeć w domu. Można je trzymać w piwnicy lub spiżarni. Wina lubią zacienione miejsca, w których czekają, aż będą potrzebne. Białe wino jest dobre jako aperitif. Pasuje do obiadów i kolacji. Mogą to być zarówno potrawy na ciepło jak i na zimno. Eleganckie białe wina dodają prestiżu, więc niektórzy ludzie chętnie je piją, aby podnieść swój standard życia. Białe wina nie są oczywiście domeną wyłącznie ludzi bardzo majętnych. Teraz każdy może sobie pozwolić na wino dobrego sortu.

Wina Ugni Blanc sklep z winami świata

Zapraszamy do nas. Każdy, kto szczegółowo zapozna się z naszą ofertą, zauważy jak wiele ciekawych propozycji mamy w sprzedaży. Wina na formalne i nieoficjalne spotkania. Wina dla mamy, wujka, szefa, przyjaciela - to tylko niektóre z naszych ofert. Najbardziej opłacalny jest zakup hurtowy, ale umożliwiamy spróbowanie najpierw jednej butelki, aby zdecydować, czy trafiło się w swoje ulubione smaki. Wina od światowych, renomowanych dostawców to prawdziwy hit na przeciętną kieszeń.

Ugni Blanc - biała odmiana winorośli, wrażliwa na wiatr, oddająca wina lekkie jednakże stylowe, o bladożółtej barwie. Winogrona Ugni Blanc wytwarzają wina stosowane w mieszance, z innymi lekkimi odmianami przyczyniając się do uwydatnienia świeżości i wyrafinowania. Używany do produkcji wina w Côtes du Luberon i Ventoux.