Wino Cabernet Franc

Francuskie wina zaliczane są do jednych z najbardziej znanych i najlepszych na świecie. Ich doskonała konsystencja oraz odpowiednie wyważenie wszystkich składników sprawiają, że trunki zyskują wielu entuzjastów. Niezależnie od tego, czy pija się je na co dzień, czy też wyłącznie od święta, warto próbować różnych szczepów i szukać takiego, który zagwarantuje niezwykłe doznania. Może to być na przykład szczep Cabernet Franc, z którego powstaje klarowne i wytrwane wino o barwie krwistej czerwieni. Wina Cabernet Franc są cenione zarówno przez prawdziwych znawców tematu, jak i przez laików, którzy dopiero rozpoczynają swą świadomą przygodę z winami świata. Wykwintne wino przydaje się na szczególne okazje, więc warto mieć je pod ręką w domowej piwniczce lub spiżarni. U nas także nie mogło zabraknąć tego niezwykłego wina. Dlatego też wina Cabernet Franc sklep serwuje z prawdziwą pasją i zaangażowaniem, gdyż mamy pewność, iż naszym klientom przypadną one do gustu.

Szczep Cabernet Franc- jakie są jego cechy charakterystyczne?

Przede wszystkim, trzeba podkreślić, że często ten szczep staje się szlachetną bazą pod inne wina. Dzięki temu szczepowi powstały Merloty, Cabernety i inne uznane odmiany win. Szczep Cabernet Franc pochodzi z Doliny Loary oraz okolic Bordeaux. Są to rejony kojarzone na całym globie właśnie z wyrobem najdoskonalszych napojów winnych, które są warte każdej ceny. Wina francuskie to bowiem prestiż i uznanie w oczach innych. Ten szczep bardzo wcześniej dojrzewa i nie jest szczególnie wymagający, więc nawet utrudnione warunki nie powodują ograniczenia plonów. Pomimo faktu, iż jest to czerwone wina, na uwagę zasługuje jego lekkość. To ważna cecha win, które wspierają funkcje trawienne organizmu, a pite w rozsądnej ilości nie powodują żadnych dolegliwości. Do wina dodaje się czerwone owoce oraz czarną porzeczkę. Wyczuwalne są także nuty czekolady i lukrecji. To niesamowite połączenie tworzy kompozycję pieszczącą zmysły.

Dlaczego wina Cabernet Franc warto postawić na stole?

Wino Cabernet Franc legitymuje się dość intrygującym i zaskakującym smakiem. Postawienie go na stole podczas rodzinnego obiadu lub wizyty gości będzie oznaczało degustację połączoną z nutką tajemnicy. W winie znajdują się bowiem pieprzowe aromaty i często osoby pijące czerwone wino Cabernet Franc mówią, iż wyraźnie wyczuwają ostrą paprykę. Sekretny składnik wina dodaje mu pikanterii, więc wino powinno być łączone raczej z niezbyt ostrymi potrawami, gdyż byłaby to przesada. Sprawdzi się do mięs w łagodnych sosach, słabiej doprawionych sałatek, makaronów typu bolognese lub carbonara, a także innych dań jednogarnkowych. Wino tego typu to trunek, który doskonale nadaje się do wzniesienia radosnego toastu. Powinno być pite w podniosłych i ważnych momentach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy dzień uczynić wyjątkową okazją do napicia się wyśmienitego trunku. Jeśli chodzi o wina Cabernet Franc sklep jest w pełni dostosowany do potrzeb klienta. Każdy znajdzie u nas dokładnie to, czego szuka. Polecamy także eksperymenty z winem, aby wybrać to, które idealnie trafia w gust danej osoby.

Cabernet Franc to czerwony szczep winorośli właściwej, uprawiany przede wszystkim we Francji, skąd pochodzi, choć można go znaleźć na plantacjach na całym świecie. Nie jest to więc szczep wyłącznie wina francuskiego, ale rzeczywiście znany jest głównie z winnic w regionie Bordeaux oraz Doliny Loary. To ze szczepu Cabernet Franc jest produkowane doskonałe czerwone wino francuskie. Dał on początek takim odmianom jak popularny Cabernet, Sauvignon czy Merlot. Winogrona Cabernet Franc dojrzewają wcześnie i dają wino czerwone lekkie, z nutą czekolady, porzeczek, lukrecji, pieprzu i czerwonych owoców.