Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szczep Feteasca Regala

Szczep Feteasca Regala jest gatunkiem endemicznym. Wspomniana odmiana pochodzi z Mołdawii i Rumunii. Wykorzystuje się ją głównie do produkcji białych win wytrawnych.

Wina Feteasca Regala posiadają przyjemny, słomkowy kolor, który przeplata się z seledynowymi odcieniami. W zapachu jest bardzo mocno wyczuwalny aromat polnych kwiatów, pigwy, białych jabłek oraz trawy cytrynowej. Jeżeli chodzi o doznania smakowe, wino Feteasca Regala oferuje nam pełen bukiet owoców pestkowych, a także białych kwiatów. W końcówce wyczuwalny jest intensywny posmak lekkich polnych ziół.

Wyrazisty, świeży oraz orzeźwiający smak tworzy idealną kompozycję wraz z kwiatowym aromatem charakterystycznym dla winorośli w okresie kwitnienia. Wina Feteasca Regala należą do win młodych, dlatego można je podawać jako aparitif. Jest to odmiana, którą podaje się jako pierwszą podczas degustacji, ponieważ wspomniane wino jest białe i młode. Należy je podawać dobrze schłodzone. Feteasca Regala sprawdzi się idealnie z daniami rybnymi, drobiowymi, a także deserami. Świetnie skomponuje się także z pikantnymi potrawami, czerwonym mięsem, dziczyzną, serami i grzybami.

Osoby dopiero co zaczynające przygodę z winami często wybierają wina białe. Czym jest to spowodowane? Dlaczego wino czerwone jest postrzegane jako trudniejsze do degustacji? Białe wino posiada łatwo wyczuwalne owocowo-kwiatowe aromaty. Odpowiednio schłodzone daje przyjemne uczucie ochłodzenia. Jest to pożądane szczególnie latem, dlatego białe wina często towarzyszą imprezom plenerowym. Wino białe jest produkowane z jasnych owoców winogron. Proces produkcji polega na wyciskaniu soku z owoców, aby poddać go fermentacji alkoholowej. Podczas tego procesu w winie dominują głównie 3 składniki, takie jak kwasy cukier i alkohol. Odpowiedni balans między nimi decyduje o tym, jaki smak, aromat oraz kolor ostatecznie będzie miało wino.

Wina Feteasca Regala sklep to miejsce, w którym możemy wybrać butelkę alkoholu, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego miłośnika wina. Wino ze szczepu Feteasca Regala możemy zakupić na stronie internetowej, jak i stacjonarnie. Zapewnia to duży komfort konsumentom, którzy preferują robienie zakupów w różny sposób.

Warto zwracać uwagę na to, aby wino było dobre jakościowo. Inwestycja w dobre wino może zapewnić niesamowite doznania smakowe. Wina, które posiadają certyfikat regionalny są szczególnie warte uwagi. Wspomniany certyfikat potwierdza, że produkt został wykonany ze składników pochodzących z danego regionu, a także został przygotowany za pomocą tradycyjnych metod. Butelka wyselekcjonowanego alkoholu jest idealnym pomysłem na prezent. Sprawdzi się idealnie podczas kolacji ze znajomymi, jednak w takim przypadku należy się upewnić, jakie danie zostanie poprawne, aby dopasować trunek do posiłku. Dobrze wybrane wino do posiłku sprawi, że doznania smakowe będą o wiele bardziej intensywne. Szeroka oferta win gwarantuje, że każdy znajdzie alkohol pasujący do jego preferencji i okazji, na jaką jest kupowany.

Feteasca Regala - to biała odmiana winorośli, utworzona w 1930 roku, w Mures County , Rumunii . Jest to naturalne skrzyżowanie Grasă i Fetească albă.