Szczep Pinotage

Szczep Pinotage to wspaniała i dumna winorośl pochodząca aż z Republiki Południowej Afryki. Wina pochodzące z Czarnego Lądu mają w sobie tajemnicę i niesamowitą duszę. To wspaniałe i egzotyczne propozycje dla wszystkich, którzy chcą spróbować czegoś nowego. Ten szczep stanowi wyraz olbrzymiego kunsztu somelierskiego. W RPA szczep może dumnie dojrzewać w ostrym afrykańskim słońcu. Wino nosi w sobie posmak sawanny, niezwykłej przyrody i ducha historii.

Niektórzy nie doceniają wina produkowanego z tej odmiany winogron, twierdząc, iż jest ono zbyt ciężkie i zdecydowanie przebija się w nim zapach acetonu. W rzeczywistości jest to wino, które po prostu trzeba polubić z całym dobrodziejstwem inwentarza. Istnieją Europejczycy, którzy wręcz nie wyobrażają sobie innego wina, aniżeli to z Republiki Południowej Afryki. Dla nich szczep Pinotage jest wręcz doskonały. Każdy, kto chce choć raz spróbować tego intrygującego wina, może zgłosić się do nas. Prowadzimy sprzedaż win zarówno na rzecz klientów indywidualnych, jak i biznesowych, więc z zakupem większej ilości trunków także nie będzie problemu. Jeśli chodzi o wina Pinotage sklep poleca je szczególnie mocno. Zajmują one szczególne miejsce w naszej ofercie, gdyż na polskim gruncie są to propozycje bardzo niecodzienne.

Szczep Pinotage - cechy charakterystyczne

Jest to odmiana, która jest efektem mieszania dwóch innych odmian Pinot Noir oraz Cinsaut. Jego twórca to doktor Abraham Izak Perold. Szczep doskonale znosi trudne warunki afrykańskie, czyli susze, ostre słońce i bardzo długie pory bezdeszczowe. Nie jest ona szczególnie wymagająca w uprawie i daje dość przyzwoity plon. Owoce zawierają w sobie dość duże stężenie tanin, co początkowo może mocno przebijać się w smaku wina. Jest to z pewnością trunek z potencjałem do leżakowania w drewnianych beczkach. Odmiana ta jest obecnie uprawiana w wielu miejscach na świecie, m.in w Stanach Zjednoczonych.

Wina Pinotage - dlaczego warto przynajmniej spróbować?

Wina tego rodzaju mają piękny rubinowy kolor. Łączą w sobie naprawdę ciekawe kompozycje smakowe. Przede wszystkim są tutaj owoce takie jak: maliny, wiśnie i czarne porzeczki. Poza tym, wyróżnia się również aspekty dymne, ziemne lub dżemowe. Występuje tu alkohol w średnim stężeniu. Wina Pinotage dobrze pije się w towarzystwie grillowanych mięs, a także mięs podawanych w warzywach. Pasuje także do samodzielnej konsumpcji bez jedzenia. Wino ma przyjemną konsystencję, a do jego specyficznego smaku po prostu trzeba przywyknąć. Miłośnicy tego wina nie zamieniliby go jednak na żadne inne. Warto poczęstować przynajmniej jedną lampką przyjaciół, którzy wpadną z wizytą. Dobrze jest samemu skosztować tego trunku, jeśli ktoś uważa się za konesera.

Wina Pinotage sklep z nieszablonowymi zbiorami

Polecamy nasze wina w najlepszych cenach i wspaniałych wydaniach. Wino z Afryki może być świetnym pomysłem na nietypowy i egzotyczny prezent. Na co dzień w Polsce pija się raczej wina bliższe kulturowo, więc będzie t swoista niespodzianka dla kubków smakowych.

Pinotage szczep winorośli o barwie czerwonej powstał w 1925 roku ze skrzyżowania dwóch szczepów Pinot Noir i Cinsault, Głównie uprawiany w RPA, ale również Brazylia, Kanada, Izrael, Nowa Zeandia, USA, Zimbawbe, USA (Kalifornia oraz Virginia) i Niemcy. Pinotage charakteryzuje się ciemno granatową barwą z szarymi refleksami, nasycony intensywnie taninami. Aromatycznie skierowany jest ku akcentom malin, wiśni, truskawek, czekoladowych, nut korzennych, śliwkowych, powideł jeżynowych oraz morwy.

Wina powstałe z pinotage w połaczeniu z dojrzewaniem wina w beczkach pozwala winu na dłuższe dojrzewanie w butelce co w efekcie pozwala wydobyć doskonały smak.

Szczególne wina Pinotage: Kanonkop Pinotage, Delheim Pinotage, Stellenrust Pinotage, Groot Constantia Pinotage, Flagstone Time Manner Place Pinotage Reserve , Flagstone Writers Block Pinotage, Spier Signature Pinotage.