Wino Colombard

Odmiana Colombard to bardzo stary szczep wina, którego początki sięgają XVIII wieku. Domniemywa się , iż odmiana ta pochodzi dokładnie z regionu Francji o nazwie La Rochelle. Szczep Colombard rodzi dorodne owoce o zielono - żółtej skórce. Wina francuskie zawsze stanowią kwintesencję tego, co dobre wina zawierać powinny w związku z czym są one rekomendowane wszystkim entuzjastom napoju winogronowego. Zostały zresztą zaadaptowane przez inne kraje, które dziś efektywnie zajmują się produkcją tego rodzaju win. Wina Colombard przyjęły się doskonale w Europie, Afryce, Stanach Zjednoczonych czy Australii. Często szczep Colombard jest używany jako podkład do kupażowania, czyli mieszania różnych napojów winnych w celu uzyskania jeszcze lepszej konsystencji i smaku. Z tego wina tworzy się także wspaniałe koniaki oraz armaniak. Wina Colombard sklep oferuje w korzystnej cenie i reprezentacyjnej butelce.

Dlaczego warto wybrać szczep Colombard?

Wino Colombard zalicza się do win, które dojrzewają w dłuższym czasie, lecz niezbyt późnym. Owoce zawierają duże pokłady naturalnej kwasowości, dlatego też, jeśli szczep Colombard stanowi domieszkę innych win, to ma za zadanie nadać im owocowy aromat oraz odpowiednią rześkość. Wino Colombard dzięki swojej świeżości i kwaśnym posmaku jest idealnym wyborem na upalne lato. Ugasi pragnienie i przyniesie bardzo przyjemne doznania w ustach, zwłaszcza, jeśli przed połknięciem, dłużej potrzyma się trunek w jamie ustnej. Moc owoców niesamowicie pobudza kubki smakowe, sprawiając, że chce się spróbować więcej. W jednej butelce zawiera się cała gama pysznych owoców takich, jak: jabłka, cytrusy, owoce tropikalne. Są one okraszone przyprawami, które łączą wszystko w naprawdę zaskakującą całość. Wspaniałe i spektakularne efekty uzyskuje się dzięki maceracji białych winogron.

Wina Colombard na każdą uroczystość

Wino Colombard kojarzy się z wiosną, gdyż przypomina zapach łąki i kwaśnych jabłuszek prosto z sadu. Z pewnością może dodawać energii i pobudzać do kreatywnego działania. Wino tego typu można spożywać samodzielnie, jako napój orzeźwiający, gdy z nieba leje się żar. Pozwala też na klasyczne zastosowanie, czyli może stanowić dodatek do deski serów, wędlin i oliwek. Pasuje do smażonych, pieczonych i grillowanych mięs. Zwłaszcza wybornie smakuje z przygotowaną na grillu wieprzowiną. Wino Colombard może towarzyszyć również pikantnym potrawom, owocom morza, jak np. krewetki, lub potrawom z kuchni tajskiej. Uniwersalny charakter tego wina sprawia, że właściwie w każdych okolicznościach można poczęstować nim gości, którzy z pewnością wyjdą ukontentowani. Wino może towarzyszyć biesiadnikom podczas urodzin, wesel czy rocznic ślubu.

Wina Colombard sklep do dyspozycji klientów

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą win z całego świata. Wśród nich wino Colombard zajmuje szczególne i zaszczytne miejsce. Polecamy je dla całej rodziny oraz jako stylowy prezent dla kogoś bliskiego niezależnie od okazji. Wytworne wino jest zawsze mile widziane, a w towarzystwie smakuje znacznie lepiej.

Colombard (znany również jako francuski Colombard w Ameryce Północnej ) to biała francuska odmiana winorośli, która jest potomstwem Chenin blanc i Gouais blanc.

We Francji tradycyjnie uprawiano je w Charentes i Gaskonii w celu destylacji odpowiednio w Cognac i Armagnac. Dziś nadal jest wśród dozwolonych odmian białych winogron w winie Bordeaux oraz w Gaskonii.