Szczep Saperavi

Czerwone wino to jeden z najpopularniejszych trunków pitych do obiadu, podczas romantycznej randki we dwoje lub na miłym spotkaniu przyjaciół. Bez wina atmosfera nie zawsze jest tak sympatyczna i gorąca. Wino łagodzi obyczaje i sprawia, że ludzie są na siebie bardziej otwarci. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że powraca się powoli do tradycji wspólnego biesiadowania przy dobrym trunku. Choć w dzisiejszych czasach wielu ludzi uskarża się na notoryczny brak czasu, to jednak udaje się go czasem znaleźć, by się rozluźnić i odpocząć od natłoku obowiązków. Szczep Saperavi to tradycyjna i stara winorośli gruzińska. Jak wszystkie odmiany pochodzące z tamtych rejonów legitymuje się wyrazistym i klarownym smakiem oraz doskonałym stopniem zbalansowania poszczególnych składników wina. Na rynku można spotkać także wina Saperavi pochodzące z innych państw, jak chociażby Mołdawia, Azerbejdżan, Kazachstan czy Ukraina. Klasyczne wino czerwone o nazwie Saperavi to jednak domena Gruzji, która wytwarza wina na światowym poziomie. Najlepiej skorzystać z oferty naszego sklepu i zamawiać świetne wina w bezpieczny sposób. Wina Saperavi sklep posiada w korzystnych cenach i wyłącznie od rzetelnych dostawców. Nie ma zatem ryzyka jakiejkolwiek pomyłki.

Szczep Saperavi - winorośl z malowniczej Gruzji

Szczep Saperavi oznacza dokładnie "farbę". Nazwa ta wiąże się z intensywnym kolorem owoców. Bardzo ładnie tego typu winorośl wzrasta i daje obfity plon w miejscach, gdzie panuje długotrwała susza, gdyż nie potrzebuje dużych ilości wody. Dlatego nawet w upalne i bezdeszczowe lato plony są zadowalające. Winogrona są lekkie, krągłe, mają niewielkie zawartości garbników. Smak owoców jest harmonijny i doskonale zrównoważony, więc sok nie jest ani za słodki, ani za kwaśny. Dzięki temu da się uzyskać uniwersalne wino, które zadowoli niemal każde podniebienie, nawet, jeśli dana osoba ma spore oczekiwania i stawia na nieskazitelne smaki. Nawet lekko cierpki posmak nie dyskwalifikuje tego wina. Wręcz przeciwnie, jest to jego ogromną zaletą.

Wina Saperavi - jak smakują?

Przede wszystkim, wyczuwalne są tutaj czerwone owoce, jeżyny, śliwki bądź jagody. Jest także obecny jałowiec, nuty pieprzowe oraz inne przyprawy. Wino Saperavi doskonale koresponduje ze smażonymi i pieczonymi mięsami. Nieźle smakuje np. w kompanii z dziczyzną. Może być także popijane do serów, wędlin i słonych przekąsek, które nie są zbyt ciężkie. Podawanie czerwonego wina gruzińskiego na stół, gdy przychodzą goście to bardzo dobry zwyczaj, który na pewno zostanie doceniony przez przybyłych. Wino może być dodatkiem nawet do zwykłych pokarmów uznawanych za tzw. przegryzki jak chipsy czy paluszki. Możliwości zastosowania są bardzo szerokie, więc każdy może pić wino tak, jak najbardziej lubi.

Wina Saperavi sklep dla kobiet i mężczyzn

Zapraszamy do składania zamówień w naszym sklepie. Oferujemy aksamitne i wyborne wino Saperavi dla entuzjastów gruzińskiej kuchni, ale nie tylko. Jest to wino, które może trafić w gusta każdej osoby. Aby się o tym przekonać, koniecznie trzeba spróbować!