Dobrej jakości wino jest doceniane nie tylko przez koneserów. Każdy lubi czasem wypić lampkę zacnego trunku do obiadu czy kolacji. Wina mają właściwości ułatwiające trawienie i zdecydowanie uszlachetniają smak potraw. Nie trzeba mieć bardzo wykwintnego dania na talerzu, aby uświetnić ten fakt butelką dobrego wina. Szczep Aglianico jest kojarzony z obszarem włoskim, choć niektórzy kwestionują takowe pochodzenie tego niezwykłego napoju, uznając, iż ma on raczej greckie korzenie. Oficjalna wersja przyznaje jednak palmę pierwszeństwa Włochom. Zbiory mają miejsce zazwyczaj w takich prowincjach jak: Matera, Avellino i Potenza.

Wina Aglianico - ciemne czerwone owoce

Jest to szczep uznawany za jeden z najlepszych do produkcji wina czerwonego o wyrazistym smaku i mocnym aromacie. Wino przybiera najczęściej przepiękną rubinową barwę. Na różnych etapach dojrzewania intensywność koloru się zmienia, począwszy od krwistej czerwieni, przez mahoń, aż po ciemny szkarłat. Wino tego typu dojrzewać może bardzo długo, pokazując cały swój potencjał i wachlarz możliwych zastosowań po dłuższym czasie leżakowania. Trunek wytwarza się z ciemnych owoców jak: jagody, wiśnie śliwki. W niezwykłych butelkach pojawiają się także nuty kawy, czekolady czy fiołków. Wszystkie te składniki tworzą cudowną kompozycję o cierpkim, ale przyjemnym smaku. Są to wina, które idealnie będą pasowały na eleganckie przyjęcie bądź zmysłowy i romantyczny wieczór sam na sam.

Szczep Agliancio - duży poziom kwasowości

Trunki Aglianico charakteryzują się wyjątkowo kwaśnym odczynem. Choć pierwszy łyk może wywołać dreszcze, to jednak każdy następny jest prawdziwą ucztą dla wprawnego podniebienia. Szczep Aglianico zawiera w sobie wszystko, czym powinno odznaczać się dobre wino. Stanowi kwintesencję goryczy i smaku odpowiednio spreparowanych owoców, z których wydobywa się to, co głęboko ukryte. Ciemne owoce wyłącznie w płynnej postaci potrafią oddać najlepszej jakości sok. Wysoki poziom kwasowości tego szczepu to jego największa zaleta. Za to właśnie wina Aglianico są cenione na całym świecie przez znawców tematu. Czasem zdarza się, iż w celu regulowania i obniżenia kwasowości miesza się Aglianico z różnymi odmianami merlota. Fani wina wolą jednak trunek w surowej formie, gdyż cierpki smak nosi w sobie znamiona dostojności. Osoby wybierające kwaśne wina doskonale wiedzą, czego chcą, są pewne siebie i mają ogromną siłę przebicia.

Wina Aglianico sklep - wspaniały pomysł na prezent

Dobrej klasy trunek to zawsze świetne rozwiązanie w przypadku, gdy ktoś zastanawia się nad prezentem dla bliskiej osoby lub partnera biznesowego. Wino to podarunek niezobowiązujący, a jednocześnie luksusowy i odpowiedni na każdą okazję. Jeśli chodzi o wina Aglianico sklep oferuje wyłącznie oryginalne produkty wykonywane z najwyższą precyzją i mistrzowskim kunsztem. Polecamy najlepsze wina w atrakcyjnych cenach. Każda butelka to gwarancja niesamowitej przyjemności i satysfakcji. Czerwone wina to jedne z najbardziej uniwersalnych napojów alkoholowych, które można wręczyć zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.