Szczep Garganega

Jeśli ktoś poszukuje wykwintnego białego wina, to dobrze trafił. Warto poszukiwać sprawdzonych rozwiązań, a rozwiązaniem takim jest szczep Garganega. W obiegu handlowym występuje on pod wieloma zróżnicowanymi nazwami, m.in.: Decanico, Garganerga Grossa, Garganega Comune, Grecani, itp. Czasami trudno zorientować się, że wino, którego się szuka, jest obok na półce, tylko pod inną nazwą. Dobrze jest zatem sprawdzić w Internecie, w jaki sposób jeszcze może być określane ulubione wino każdego użytkownika. Gwarantujemy, że u nas każdy znajdzie to, co najlepsze w rozsądnej cenie. Jeżeli natomiast ktoś nie szuka konkretnego wina i nie ma na nie pomysłu, to znajdzie coś, co go z pewnością zachwyci. Dla entuzjastów win wytrawnych podawanych do posiłków polecamy wina Garganega, jako poezję smaków. Nie każdy o tym wie, lecz ten szczep jest bardzo stary. Rozpoznawany był już w XIII wieku. To sprawdzona, klasyczna odmiana, która przez stulecia przynosiła ludziom pożytek i zadowolenie. Wina Garganega sklep oferuje dla każdego, który ceni sobie bogatą winiarską tradycję.

Szczep Garganega - czym się charakteryzuje?

Szczep ten pochodzi z północno - wschodnich Włoch, a dokładnie z tzw. Wenecji Euganejskiej. Przyznają się do niego także Grecy, lecz historia zdecydowanie wykluczyła takie konotacje i greckie korzenie szczepu Garganega. Z tego szczepu powstały także inne odmiany, jak np. trebbiano toscano. Jest to szczep bardzo późno dojrzewający, lecz niezwykle plenny i rosnący zdrowo. Wykazuje dużą odporność na szkodniki i trudne warunki. W winie Garganega występuje doskonale zrównoważony poziom kwasowości. Grona są dość duże i dają bezbarwny sok.

Wina Garganega - dlaczego są doskonałą opcją?

Krzewy Garganega trzeba starannie nadzorować, gdyż mają one tendencje do rodzenia obfitych plonów, co paradoksalnie nie jest korzystnym zjawiskiem, jeśli chodzi o jakość produkowanych win. Przerośnięte krzewy mogą bowiem dać owoce pozbawione aromatu, czyli wina z nich wyprodukowane mogą mieć smak neutralny, a nie o to przecież chodzi w produkcji i degustacji win. Dlatego też uprawa tego szczepu musi być poddawana surowym rygorom, lecz znawcy tematu i doświadczeni winiarze doskonale wiedzą, jak to robić, by wino było optymalnie przygotowane. Dobrze skomponowane wino Garganega ma posmak świeżych cytrusów oraz migdałową nutkę. Wino powinno być gęste i nieco cięższe niż przeciętny napój. Wtedy można mówić o tym, iż wykorzystany został odpowiednio cały potencjał gron. Wino Garganega można pić bez dodatków lub też traktować jako klasyczne wino stołowe towarzyszące podczas posiłków. Niezależnie od sposobu spożywania, zawsze smakuje wyśmienicie i przynosi pozytywne doznania.

Wina Garganega sklep z klasycznymi trunkami

U nas można zamówić doskonałej jakości wino Garganega dla siebie lub dla bliskich. Polecamy eleganckie butelki na stół, gdy planuje się ważną uroczystość dla najbliższych. Bez dobrego wina trudno sobie dziś wyobrazić jakąkolwiek imprezę. Wybierając się na przyjęcie, nie wypada też pójść z pustymi rękami. Wino zastąpi godnie kwiaty i inne wymyślne podarunki.