Szczep weissburgunder

Niedaleko Polski, a dokładnie w Austrii oraz w Niemczech, sztuka uprawiania winorośli oraz tworzenia wina rozwija się od dawna. Właśnie w tych regionach przez lata mocno uprawniony był szczep Weissburgunder, który w ostatnich latach odrobiłam traci na popularności. Czym charakteryzują się wina Weissburgunder, z czym można je spożywać? Poniżej garść podpowiedzi do osób zainteresowanych tymi białymi, pysznymi winami.

Szczep Weissburgunder - charakterystyka

Szczep Weissburgunder bez wątpienia jest stosunkowo mało popularne w naszym kraju, natomiast to jeden z najstarszych rodzajów winorośli, który świetnie rozprzestrzenił się na terenie Europy. W dużym jego plusem jest więcej innymi to, że uprawa jest stosunkowo łatwa, a roślina jest odporna na choroby oraz różne negatywne warunki atmosferyczne. Szczep Weissburgunder miewa również inne nazwy, na przykład pinot blanc.

Wina Weissburgunder sklep

Po pierwsze warto wspomnieć o tym, że wina Weissburgunder najczęściej pia się jako wina młoda, ponieważ nie do końca nadają się one do dłuższego przechowywania. Szczep Weissburgunder daje trunki o barwie jasne, zielonkawy, żółtej, aż do słomkowej. Wino ma łagodny bukiet i określane jest jako wino eleganckie, harmonijne, z mocno wyczuwalnym aromatem jabłek, moreli, brzoskwiń, owoców cytrusowych, kwiatów. Za butelkę wina Weissburgunder zapłacimy różną cenę. Warto podkreślić, że niektóre wina Weissburgunder to trunki niszowe, produkowane w niedużych rodzinnych winnicach zlokalizowanych w Austrii, w Niemczech, Włoszech. Ta odmiana jest bowiem uprawiana również w słonecznej Italii. Wino na pewno zaskoczy każdego, kto poszukuje wyjątkowych smaków oraz aromatów. Warto szukać go w dobrze zaopatrzony w sklepach internetowych, tam jest największy wybór. Świetnym pomysłem jest również wybranie się na festiwal młodych win, który zwykle co roku odbywa się w regionach winiarskich na całym świecie. Ze względu na to, że wina Weissburgunder najczęściej pija się jako wina młode, raczenie się nimi wczesną jesienią będzie prawdziwą przyjemnością.

Wina Weissburgunder - z czym je podawać?

Do czego pasują rześkie, owocowe i bardzo przyjemne w smaku wina Weissburgunder? Trunki te bywają polecane do wielu różnych potraw. Po pierwsze warto spożywać je solo, ponieważ doskonale smakują po prostu w taki sposób. Oczywiście będą też wspaniałym uzupełnieniem pysznych lekkich dań na bazie owoców morza, białego mięsa, warzyw. Zdecydowanie można podawać je też do grillowanych ryb. Bardzo dobrze pasują w towarzystwie lekkich serów, a także jako dodatek do deserów. Jednym słowa wina Weissburgunder są bardzo wszechstronne i pasują na wiele różnych okazji. Warto mieć butelkę w swoim domu, aby sięgnąć po nią wtedy, gdy pojawi się miła okazja do spotkania towarzyskiego. Dodatkowo warto pamiętać, że wina Weissburgunder będą też bardzo dobrym pomysłem na miły upominek dla miłośników wina i jego znawców. Warto kupować je w dobrych w sklepach internetowych, bo właśnie tam znajduje się największy wybór tego wina.