Szczep Welschriesling

Szczep Welschriesling to austracka odmiana, która w prostym rzucie jest po prostu uprawianym w Austrii typem niemieckiego Rieslinga. Powstają tutaj serie cudownych białych win wytrawnych i półsłodkich.

Podobnie jak prekursor z Niemiec, także i kuzyn z Austrii odznacza się wysoką klasą. Jeśli chodzi o uprawę i pielęgnację winorośli, odbywa się to z niezwykłą precyzją, gdyż priorytetem jest oddanie w ręce fanów wina produktów o najlepszej jakości. Szczep Welschriesling jest znany ze swych niezwykłych aromatów. Powstające z tej odmiany wino jest doskonałym kompanem. Można je spożywać na co dzień, bądź tylko w związku ze szczególnymi wydarzeniami z życia rodzinnego lub zawodowego. Wspaniały szczep winogron austriackich to prestiż, niezawodność i dostojność w każdym calu. Wina Welschriesling udowadniają, że na dobrej jakości trunek zasługuje każdy, a nie jest on tylko i wyłącznie domeną możnych tego świata. Uprawa tego austriackiego szczepu daje dużo satysfakcji jego hodowcom, gdyż z roku na rok przybywa pasjonatów białego wina tej marki. Wino można oczywiście zakupić również u nas w niewygórowanej cenie. Wina Welschriesling sklep poleca z pewnością, że przypadną one do gustu nawet najbardziej wymagającej klienteli.

Szczep Welschriesling - uwarunkowania

Szczep należy do odmiany, która jest średnio trudna w uprawianiu. Winorośl wykazuje duże zdolności przystosowawcze i jest raczej odporna na trudniejsze warunki atmosferyczne, choć lubi też ciepło i słoneczną pogodę. Prowadzenie pielęgnacji zgodnie z odgórnymi regułami i profilaktyczne zabezpieczenie przed szkodnikami, pozwala zebrać dobre plony.

Wina Welschriesling - jakie aromaty są w nim dostępne?

W winie tym obecne są przede wszystkim nuty cytrusowe. Bardzo mocno zaakcentowane są gruszki oraz brzoskwinie. Wino ma przyjemną konsystencję. Charakteryzuje się lekkim gazem. Ma ciekawą przejrzystą strukturę. Podawane na stół, gdy przychodzą goście, zawsze wywołuje falę radości i euforii, zwłaszcza wśród ludzi, którzy już wcześniej pili takie wino, Wino jest bardzo aromatyczne, dlatego doznania powoduje już samo jego powąchanie. Trunek znakomicie wpływa na zmysły. Zaostrza apetyt, jeśli jest pite jako aperitif przed właściwym posiłkiem. Pasuje do owoców, deserów, deski serów i oliwek. Może być też łączone z owocami morza, rybami czy drobiem. Zastosowań jest wiele, dlatego każdy szef kuchni może uruchomić w tym względzie swoją bogatą wyobraźnię. Wino białe prezentuje się bardzo wytwornie i luksusowo, więc nadaje się nawet na firmowe spotkania integracyjne oraz rauty.

Wina Welschriesling sklep najlepszy ze wszystkich

Najlepszym wyborem jest zakup wina ze sprawdzonego źródła. Dlatego też warto dokonać zakupów w naszym sklepie. W ten sposób każdy klient zyskuje gwarancję, że kupuje dokładnie taki produkt, jaki chciał otrzymać. Stylowe wina polecają się również na prezent. Będą dobrze wyglądały w torebce prezentowej lub przewiązane wstążką. Sama butelka już prezentuje się wdzięcznie i bardzo gustownie. Oryginalny design etykiety podnosi zdecydowanie walory estetyczne.

Welschriesling szczep winorośli Austriackiej odmiany Riesling , pozwala uzyskać klasyczne półsłodkie, młode wino z charakterystycznym dla szczepu aromatami cytrusów, brzoskwiń i gruszek. Lekkie i łagodne.

Synonimy: Aminea Gemela, Biela Sladka, Bielasladka Grasica, Glasica, Grasavina Talijanska, Grasevina, Graševina, Grasica, Groshevina, Italianski Rizling, Laški Rizling, Nemes Olasz Rizling, Olaszrizling, Olasz Rizling, Petit Riesling, Petracine, Rakusky Rizling, Riesler, Riesli, Riesling, Riesling Italian, Riesling Italico, Risling Italyanskii, Risling Vlashskii, Rismi, Rizling Italico, Rizling Vlašský, Talianska Graseviana, Talijanski Rizling, Vlasak, Italian Riesling, Ryzlink vlašský.