Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Alfrocheiro-Preto - czerwona portugalska odmiana winorośli rosnąca głównie w Dão DOC i Alentejano VR, w Hiszpani znana pod nazwąBaboso negro.

Jeśli ktoś szuka dobrej jakości win, powinien spróbować produktów z różnych zakątków świata. U nas można znaleźć znaleźć wiele niezwykłych trunków o różnych stopniach kwasowości i właściwościach. Na przykład doskonałym wyborem będzie wino Alfrocheiro-Preto, czyli czerwony napój rodem z gorącej Hiszpanii. Jeśli chodzi o wina Alfrocheiro-Preto sklep jest bardzo solidnie zaopatrzony, więc dla nikogo nie zabraknie smacznego trunku. Czasem trudno znaleźć ulubione wina, ponieważ w różnych regionach świata występują one pod różnymi nazwami. Dlatego też szczep Alfrocheiro-Preto można znaleźć pod nazwą: Alfurcheiro, Tinta Bastardinha, Albarin Negro, Tinta Francisca de Viseu, Bastardo Negro czy Bruñal. W Hiszpanii jest ono nazywane po prostu Baboso Negro, lecz ciągle chodzi o ten sam trunek, który jest zresztą uwielbiany przez entuzjastów win z najdalszych zakątków globu.

Dlaczego warto wybierać wina Alfrocheiro-Preto?

Wina w tej odmianie charakteryzują się intensywnym ciemnym czerwonym kolorem oraz harmonijnym smakiem, ponieważ zastosowano tu idealną równowagę pomiędzy kwasowatością a słodkością. Najlepszej jakości winogrona na trunek wysokiej klasy pochodzą z Portugalii i Hiszpanii, dlatego też wskazuje się również na portugalskie korzenie. Głównym regionem uprawnym, jeżeli chodzi o ten konkretny szczep jest prowincja Salamanca oraz prowincja Zamora. Miejsca te słyną z win i serów znanych i docenianych na całym świecie. Są one położone w rejonie Kastylii i Leonu, gdzie warunki do tworzenia winnic są wręcz wymarzone. Warto zdecydować się na wino Alfrocheiro-Preto, by poczuć się niczym rodowity mieszkaniec Półwyspu Iberyjskiego i pieścić swe podniebienie szlachetnym trunkiem z najbardziej dorodnego grona.

Szczep Alfrocheiro-Preto i jego zastosowanie

Sposób podawania wina zależy od jego użytkowników, lecz każdy rodzaj owocowego trunku pasuje do innego rodzaju dań, z czego warto zdawać sobie sprawę, by komponować najlepsze zestawy na suty posiłek dla rodziny i przyjaciół. Wino w kolorze burgundu i doskonale zbalansowanych aromatach pasuje do mięs, serów, sałatek oraz wykwintnych deserów. Można je popijać zarówno do dań głównych, jak i pomysłowych przystawek. Nic tak nie pobudza apetytu jak dobre wino, więc dobrze mieć je w domu na każdą okazję. Niezależnie od tego, czy są święta, czyjeś urodziny, czy rocznica ślubu, lub jakakolwiek uroczystość o innym charakterze, zawsze przyjemniej posiedzieć przy lampce schłodzonego wina.

Wina Alfrocheiro-Preto sklep dla każdego miłośnika owocowych napojów

Teraz dostęp do ulubionych win pochodzących z rozmaitych obszarów świata jest znacznie ułatwiony. Sklep posiada szeroki asortyment zarówno białych, jak i czerwonych trunków, więc każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Nasze wina legitymują się niezwykłą elegancją, prestiżem i niepowtarzalnym smakiem. Będą również sympatycznym i zaskakującym prezentem dla osób najbliższych, oraz współpracowników. Podarowanie wina jest zawsze mile widziane. Polecamy uniwersalne napoje winne na każdą kieszeń.