Szczep Petit Verdot

Francuskie wina od zawsze były wyrazem klasy, wysublimowanego gustu i prestiżu. Nie chodzi tylko o najdroższe francuskie trunki, ale także te w bardziej atrakcyjnych cenach. Wino zresztą wcale nie musi kosztować kroci, aby zachwycać smakiem i odurzającym aromatem.

Wina z Francji są przygotowywane pieczołowicie według starych receptur i zgodnie z bogatą tradycją. Picie wina do posiłków stało się ostatnimi czasy także popularne w Polsce, co jest zjawiskiem bardzo pozytywnym, ponieważ pomaga pielęgnować stosunki rodzinne. W dobie nowoczesnych technologii i cyfryzacji zapomina się często o tym, co najistotniejsze w życiu. Dobre wino zdecydowanie zbliża ludzi i pomaga im przypomnieć sobie o najważniejszych w życiu wartościach, a przede wszystkim także sympatycznie spędzić czas. Francuskie wina to symbole niezawodności oraz elegancji w każdym calu. Mniej znaną odmianą francuską jest szczep Petit Verdot. Choć nie zyskał on jeszcze tak wielkiej sławy, na jaką zasługuje, to jednak powoli wchodzi na somelierskie salony. Ten szczep miał rzekomo powstać ze skrzyżowania dwóch innych odmian, czyli Tressot oraz Duras. Wina Petit Verdot sklep oferuje w korzystnych cenach, gdyż bardzo nam zależy na tym, aby to wino poznało jak najwięcej ludzi.

Szczep Petit Verdot - cechy charakterystyczne

Szczep odznacza się winogronami w intensywnie czerwonej barwie, które mają dość małe gabaryty, stąd w nazwie słowo "petit", które oznacza właśnie malutkie grona. Pierwsze wzmianki historyczne o tym właśnie szczepie pochodzą z miasta Bordeaux i miało to miejsce już za czasów starożytnych. Tego typu winorośle są uprawiane także w innych państwach. Zajmują ważne miejsce w Chile czy Argentynie. Dobrze rosną i dojrzewają wszędzie tam, gdzie mają zapewniony odpowiedni poziom nasłonecznienia oraz optymalne warunki termiczne, lecz wbrew pozorom lubią chłodne klimaty. Szczep nie jest podatny na pleśń i działalność szkodników.

Wina Petit Verdot - klasa i styl

Wino Petit Verdot zachwyca smakiem oraz oszałamiającą barwą. Na plan pierwszy wysuwa się aromat czarnych owoców (śliwek, jeżyn czy jagód). Obecne są również ziołowe i kwiatowe nuty. Doskonale komponują się fiołki, lawenda oraz szałwia. Wino, które może dojrzewać w większym cieple zawiera w sobie także aromaty orzechów laskowych, wanilii czy kawy. Wino tego gatunku będzie pasowało do klasycznego zestawu serów i wędlin. Jest doskonałe także do różnego rodzaju mięs. Najlepiej sprawdzi się w połączeniu z krwistym stekiem, wieprzowiną bądź jagnięciną. Koresponduje dobrze także z wymyślnymi zupami oraz daniami zatopionymi w sosach.

Wina Petit Verdot sklep inny niż wszystkie

U nas każdy z klientów znajdzie dokładnie to, czego potrzebuje. Polecamy zarówno wina rozsławione na całym świecie, jak i te bardziej niszowe. Doskonałej jakości produkty polecają się do gospodarstw domowych oraz na firmowe rauty. Można zakupić wino dla siebie i bliskiej osoby, która z pewnością poczuje się w ten sposób wyróżniona. Wino zawsze jest świetnym pomysłem na prezent.

Odmiana Petit Verdot oznacza czerwone winogrona, które rodzą niewielkie owoce. Najprawdopodobniej ten francuski szczep winny powstał ze skrzyżowania odmian Duras i Tressot. Niewykluczone, że szczep Petit Verdot był sadzony jako pierwszy w winnicach w Bordeaux, za czasów starożytnych Rzymian. Produkowano z niego głównie francuskie wino czerwone w XVII wieku w wielu winnicach w tym regionie. Wino z Petit Verdot wyginęłoby, z uwagi na wprowadzenie bardziej konsumpcyjnych odmian na czerwone wino, ale szczep ten jest wytrzymały na gnicie i choroby winorośli. Odmiana ta w latach 70. XX wieku stała się bardzo popularna w USA, Australii, Włoszech, Hiszpanii, Chile i w Portugalii.