Szczep Zinfandel

Szczep Zinfandel jest jednym z najsłynniejszych szczepów dojrzewających na terytorium Ameryki Północnej, lecz pochodzi od chorwackiego szczepu Primitivo.

Szczep Zinfandel to doskonałej jakości aromatyczne winogrona, z których powstaje naprawdę wybitnego wino. Jest ono bardzo tanie, jeśli porówna się jego jakość do ceny, więc opłacalność i wydajność będą dodatkowymi korzyściami. Wino tego rodzaju to naprawdę eksplozja smaków i prawdziwa rewolucja dla podniebienia. Smak wina pamięta się na długo, gdyż jest on niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Wino Zinfandel cieszy się uznaniem i poważaniem wśród amatorów napojów winnych. Obok tego trunku nie sposób przejść obojętnie, gdyż sam jego zapach jest niesamowicie kuszący. Jako sklep z winami posiadamy produkty pochodzące z całego świata. Wśród szerokiego asortymentu dostępne są także wina chorwackie, które mają posmak wakacji. Kojarzą się niewątpliwie z latem, słońcem i urokliwymi chorwackimi plażami. Wina Zinfandel sklep oferuje w bardzo niskim i przyjemnym dla portfela przedziale cenowym, więc warto się na nie skusić.

Szczep Zinfandel - uprawa

Szczep Zinfandel potrzebuje nasłonecznienia i dobrych warunków termicznych. Jego uprawa nie jest aż tak wymagająca, lecz powinna zasadzać się na wykonywaniu standardowych czynności zabezpieczających i profilaktycznych. Odmiana wykazuje dobre właściwości przystosowawcze i odporność na zmienne warunki pogodowe.

Wina Zinfandel - co zawierają?

Wino tego rodzaju to przede wszystkim niesamowite aromaty czarnych owoców. Znajdują się w nim owoce takie jak: jeżyny, śliwki, ciemne czereśnie i wiśnie. Aby zapewnić trunkowi dodatkowe walory smakowe, warto je trzymać przez jakiś czas w beczce. Wówczas wino może przesiąknąć aromatami kawy, czekolady czy wanilii. Pomimo tego, że wino Zinfandel zawiera spore ilości alkoholu, jest on w pewien sposób równoważony przez cukier resztkowy, którego także jest dużo. Wino tego typu może być miłym dodatkiem do spotkania towarzyskiego. Jego wypicie nie wymaga w zasadzie szczególnej oprawy, choć oczywiście można je podać na stół w razie wizyty gości, świętowania urodzin czy rocznicy ślubu. Jako dodatek do jedzenia, wino może być praktycznie podawane ze wszystkim. Nie są tu wymagane jakieś wyjątkowo wyszukane potrawy. Idealnie wino będzie pasowało do pizzy, makaronu czy burgera, czy zwykłego jedzenia konsumowanego na co dzień. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć je także z serami, mięsami i daniami na bazie sosów pomidorowych.

Wina Zinfandel sklep i nasze najlepsze oferty

Wino Zinfandel ma wyrazisty smak i ciekawy aromat, ale zaliczane jest do ono do tzw. win uniwersalnych i neutralnych, więc może zasmakować każdemu. Będzie na pewno bezpiecznym wyborem, jeśli chodzi o prezent dla osoby, której winiarskie gusta nie są do końca znane osobie, która wręcza podarunek. W naszym sklepie każdy znajdzie wina idealne na różne okazje, ale także pite bez okazji, dlatego, że nie praktyka picia wina nie wymaga, aby wiązało się ono z konkretnym wydarzeniem.

Zinfandel (znany również jako Primitivo ) to odmiana o ciemnej skórce winorośli . Zinfandel uprawiany jest w ponad 10 procentach kalifornijskich winnic . Analiza DNA wykazała, że ​​jest genetycznie odpowiednikiem chorwackich winogron Crljenak Kaštelanski i Tribidrag , a także odmiany Primitivo tradycyjnie uprawianej w Apulii, gdzie została wprowadzona w XVIII wieku. Zinfandel w połowie XIX wieku trafił do Stanów Zjednoczonych, który prawdopodobnie ma austriackie pochodzenie. Winogrona Zinfandel zazwyczaj produkują mocne czerwone wino , chociaż w Stanach Zjednoczonych półsłodkie wino różowe ( białe ) o nazwie White Zinfandel ma sześciokrotnie wyższą sprzedaż niż czerwone wino. Wysoka zawartość cukru w ​​winogronach może być poddana fermentacji do poziomu alkoholu przekraczającego 15 procent. Smak czerwonego wina zależy od dojrzałości winogron, z których jest zrobiony. W winach z chłodniejszych obszarów dominują aromaty czerwonych owoców jagodowych, takie jak malina, podczas gdy jeżyny , anyż i nuty pieprzowe są częstsze w winach wytwarzanych w cieplejszych regionach oraz w winach wytworzonych z wcześniej dojrzewającego klonu Primitivo.