Szczep Alicente Bouschet

Czerwone wina to jedne z najchętniej pijanych napojów procentowych na świecie, gdyż są niezwykle uniwersalnymi towarzyszami. Mogą być spożywane samodzielnie w celu rozluźnienia atmosfery czy uczczenia ważnego wydarzenia. Można również je stosować jako dodatki do posiłków zarówno tych wyszukanych, jak i mniej luksusowych, codziennych potraw. Szczep Alicente Bouschet to znany na gruncie portugalskim i hiszpańskim szczep, który jako jeden z nielicznych posiada ciemny miąższ w gronach. Zazwyczaj nawet, jeśli ma się do czynienia z winogronami czerwonymi, to ich miąższ jest jasny. Istnieją jednak takie odmiany winorośli, gdzie nie jest to takie oczywiste i przewidywalne. Przykładem jest właśnie odmiana Alicente Bouschet. Powstaje z niej przepyszne czerwone wino, które stanowi prawdziwą ucztę dla podniebienia. Jeśli chodzi o wina Alicente Bouschet sklep poleca je na domowe uroczystości, ale również bez żadnej okazji.

Szczep Alicente Bouschet - co warto o nim wiedzieć?

Ta odmiana powstała w 1855 roku. Jej autorem jest Henri Bouschet de Bernard. Szczep powstał z połączenia dwóch innych odmian, czyli Grenache oraz Petit Bouschet. Odmiana Alicente Bouschet bardzo szybko zyskała na popularności, gdy okazało się, że jej uprawa nie stanowi dużego wyzwania. Odmiana jest bardzo łatwa w pielęgnacji i daje obfite plony, więc jej uprawa jest bardzo opłacalna, oraz wydajna. Grona posiadają twarde i grube skórki, które chronią zawartość przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Wina Alicente Bouschet - do czego pasują?

Wino tego typu zawiera spore ilości tanin. Jest gęste i ma bardzo intensywną barwę. Dlatego w przezroczystym pucharze prezentuje się naprawdę dostojnie. Jego niezwykły aromat budują w głównej mierze ciemne owoce jak jeżyny, czereśnie i śliwki. Pikanterii nadaje tu czarny pieprz i inne przyprawy, które są wyczuwalne na języku w postaci lekkiego szczypania. Gdy wina nieco poleżą, przesiąkają aromatem skóry i tytoniu, co nadaje im głębi. Najlepiej nadają się na dłuższe posiedzenie, więc leniwe sączenie wina przy sympatycznej rozmowie to najlepsze zastosowanie. Wina Alicente Bouschet doskonale sprawdzają się jako wina deserowe. Można je również pić do serów, sałatek oraz dań obiadowych. Czerwone wino można podać gościom niezależnie od okazji. Prawdziwi pasjonaci wina z pewnością docenią te specyficzne nuty.

Wina Alicente Bouschet sklep z winami świata

Polecamy dla naszych stałych oraz nowych klientów rewelacyjne wina w przepięknych butelkach. Doskonale będą wyglądały na stole lub w torebce prezentowej. Wino zawsze można zabrać ze sobą, wybierając się na przyjęcie w charakterze gościa. Jest mile widzianym i gustownym prezentem, który trafia w gusta pań i panów. Najlepiej wino smakuje w towarzystwie, więc dzięki niemu można też łatwiej przełamać pierwsze lody i zdobyć nowych przyjaciół. Doskonałej jakości wino nie musi być bardzo drogie. Nasze produkty to trunki na każdą kieszeń. Polecamy wina o niesamowitych walorach smakowych i najprzyjemniejszych dla ust bukietach.