Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Szczep Picpoul Blanc

Francuskie wina z okolic Doliny Rodanu zajmują szczególne miejsce w naszej ofercie, więc nie mogło tu zabraknąć wina Picpoul Blanc. To pyszne białe wino, które powstaje ze starannie wyselekcjonowanych gron. Wina francuskie mają w sobie pewne dostojeństwo, które sprawia, że są często zupełnie bezwiednie wybierane na ważne uroczystości. Mogą to być wesela lub inne znaczące okazje. Wina z Francji idealnie bowiem nadają się do wznoszenia toastów. Gdy pojawia się potrzeba uczczenia zdanego egzaminu lub pokonania życiowego wyzwania, najlepiej zrobić to z wybornym trunkiem w ręku. Wina francuskie kuszą najpiękniejszymi owocowymi aromatami. Nawet, jeśli nie pochodzą z renomowanych winnic, to i tak sam rejon pochodzenia jest dla nich świetną rekomendacją. Na przykład szczep Picpoul Blanc nie należy do najbardziej cenionych, a powstające z niego wino jest uznawane za trunek średniego gatunku, lecz nie ma to żadnego znaczenia, bo to wino po prostu smakuje klientom. Dlatego też polecamy je bardzo gorąco. Wina Picpoul Blanc sklep proponuje w tak korzystnych cenach, że taniej już być nie może. Zapraszamy każdego, kto chce spróbować dobrego orzeźwiającego wina. Przyda się zwłaszcza teraz w bardzo, upalne letnie dni. Wino Picpoul Blanc odznacza się niesamowitą lekkością, więc jego spożycie nie powoduje żadnego dyskomfortu, a jedynie daje błogą świeżość i nawilżenie.

Szczep Picpoul Blanc - specyfika tej odmiany

Ta francuska odmiana białej winorośli jest rozpoznawalna pod różnymi nazwami. Są to: Piquepoul, Picapoll, Picpouille, Avillo lub Picapulla. Dlatego też poszukując danego wina, trzeba bardzo uważać, aby go nie przeoczyć, gdyż szczepy przeważne określane są różnie w zależności od terytorium. Te krzewy rosną w sposób wydajny, lecz trzeba je solidnie przycinać, aby nie rozrastały się nieprawidłowo. Smak średnich gron jest raczej neutralny, więc często stosuje się zabieg związany z mieszaniem kilku odmian wina, aby uzyskać klarowny smak i pożądane walory. Ta odmiana winorośli jest także uprawiania w słonecznej Hiszpanii.

Wina Picpoul Blanc - dlaczego warto mieć w domu?

Wino jest takim produktem, że zazwyczaj nie psuje się szybko. Nawet, jeśli jest przeznaczone do wczesnego spożycia, to przez jakiś czas wolno je składować. Posiadanie kilku butelek wina w spiżarni lub piwnicy uchroni gospodarzy przed katastrofą, gdy niespodziewanie zawitają goście i nie ma ich czym poczęstować. Wino idealnie nadaje się na poczęstunek. Można je podać po prostu z jakimiś drobnymi przekąskami. Można jednak również przygotować wystawny obiad i wraz ze smacznymi potrawami, podać wino, które będzie chłodnym, oraz przyjemnym urozmaiceniem posiłku.

Wina Picpoul Blanc sklep dla wszystkich smakoszy win

W naszym sklepie można znaleźć prawdziwe winiarskie perełki. Dziś nie trzeba jeździć po całym świecie, by próbować win pochodzących z różnych rejonów. Można je wygodnie zamówić do własnego domu. Polecamy wina opakowane w zgrabne i designerskie butelki, które będą się doskonale prezentowały na stole.

Picpoul Blanc - Odmiana ta jest znana pod wieloma różnymi nazwami: Piquepoul, Picapoll, Picpouille, Avillo a nawet Picapulla. Jagody są średniej wielkości. Ta odmiana jest wydajna ale wymaga silnego cięcia. Winogrona Picpoul doją neutralne, białe wytrawne wino o średnio jakości. Po zmieszaniu z innymi odmianami, może przyczynić się do win, które są stylowe, charakterystyczne i o wysokiej zawartości alkoholu.