Szczep Pinot Chardonnay

Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie słyszałby o winie Pinot Chardonnay. Jest to jeden z najsłynniejszych białych szczepów winorośli, który zrobił błyskotliwą międzynarodową karierę. Szczep Pinot Chardonnay pochodzi oczywiście z gruntu francuskiego, konkretniej rzecz ujmując z okolic Burgundii i Szampanii. Odmiana ta powstała przez połączenie dwóch innych: Pinot Gris oraz Gouais Blanc, który dziś już nie istnieje. Obecnie szczep Pinot Chardonnay jest uprawiany w tak wielu krajach świata, że trudno byłoby wymienić je wszystkie. To wspaniała i szlachetna odmiana wina, której walory docenili nawet wielcy tego świata. Największą zaletą tej odmiany winorośli są niesamowite zdolności przystosowawcze, ponieważ można powiedzieć, że krzewy wzrastają niemal wszędzie. Wspaniałe wina Pinot Chardonnay to wyraz prestiżu i luksusu, lecz dziś może sobie na niego pozwolić już praktycznie każdy. Wino tego rodzaju dodaje patosu każdej uroczystości. Podawanie Pinot Chardonnay jest zresztą zwykle zarezerwowane na specjalne okazje. Nie można uronić ani kropelki wspaniałego trunku, który wręcz rozpływa się w ustach. Jeśli chodzi o wina Pinot Chardonnay sklep posiada także i te wina w swoich ogromnych zbiorach. Polecamy je gorąco dla prawdziwych miłośników sztuki somelierskiej.

Szczep Pinot Chardonnay - uniwersalna uprawa

Niesamowite zdolności przystosowawcze tej winorośli sprawiają, że może być ona hodowana w różnych typach gleb i w różnym typie klimatu. Krzewy rozprzestrzeniają się łatwo i dają dość obfite plony. Doskonale znoszą trudniejsze warunki atmosferyczne, jak np. obfite opady lub przymrozki. Różnorodność miejsc występowania szczepu sprawia, że pojawia się dość szeroki wachlarz smaków i aromatów. Szczep Pinot Chardonnay jest jedną z trzech najbardziej znaczących odmian winorośli służących do produkcji szampana.

Wina Pinot Chardonnay - doskonałość w każdym kieliszku

Francuskie wina Pinot Chardonnay to produkty nawiązujące do niezwykle bogatej tradycji i klasyki gatunku, ale największe pod względem powierzchni tereny uprawne znajdują się obecnie w słonecznej Kalifornii. Odmiana kalifornijska wina kojarzy się z bardzo mocnymi owocowymi aromatami oraz zapachem drewnianych beczek. Kiedyś te wina były znacznie cięższe, maślane i orzechowe, lecz nastąpiła zmiana w kierunku większej lekkości wina, ponieważ tego życzyli sobie odbiorcy. We Francji wino Pinot Chardonnay przez całe lata było utożsamiane z królewskimi rodami. Wino francuskie jest lekkie, kwiatowe i umiarkowanie kwasowe. WinaPinot Chardonnay to trunki, które zawsze doskonale spełnią swoją rolę. Idealnie komponują się z daniami rybnymi i owocami morza, drobiem, jagnięciną czy dojrzałymi serami.

Wina Pinot Chardonnay sklep na miarę oczekiwań

Najlepiej postawić na sprawdzoną markę i zamówić wyjątkowe wino Pinot Chardonnay. Za naszym pośrednictwem wszyscy klienci mogą mieć ten niezwykły, luksusowy trunek w swoim domu za stosunkowo niewielkie pieniądze. To prawdziwa rewolucja w dziedzinie winiarstwa. Polecamy nasze produkty z najwyższej półki.