Szczep Malvasia Bianca

Pochodzący znad Morza Egejskiego szczep Malvasia Bianca rodzi smaczne, białe winogrona, z których powstaje aromatyczne wino działające na zmysły. Białe wina powstające w gorącym klimacie są idealne jako napoje odświeżające na upalne lato, ale można je pijać właściwie przez cały rok. Szczep jest także uprawiany w Kalifornii, gdzie stanowi bazę pod słodkie wina. Wina Malvasia Bianca występują pod różnymi nazwami w zależności od regionu, w którym są uprawiane winorośle. Białe wina jako symbole prestiżu i elegancji są chętnie stawiane na stołach. Stanowią prawdziwą ozdobę świątecznego stołu. Wina Malvasia Bianca sklep oferuje dla każdego, kto dba o szczegóły i chce uświetnić swoje posiłki stylowym trunkiem.

Szczep Malvasia Bianca - szlachetne winogrona

Uprawa winorośli to żmudna i ciężka praca, dlatego, że tylko z najlepszej jakości gron powstanie wino na miarę oczekiwań prawdziwych koneserów. Trzeba nie tylko zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrostu i rozwoju, ale także urządzić winobranie w najlepszym możliwym momencie, by grona były w pełni dojrzałe, a jednocześnie nie nazbyt przeleżałe. Doświadczeni pracownicy winnic, wiedzą, że nawet najmniejszy element i najprostsza czynność mogą mieć ogromne znaczenie. Odmiana Malvasia Bianca lubi słońce, lecz dobrze radzi sobie także podczas zmian pogodowych i występowania niepożądanych zjawisk. Występuje także czerwona odmiana tej winorośli o adekwatnej nazwie Malvasia Nera.

Wina Malvasia Bianca na każdą okazję

Białe wino to produkt absolutnie wymagany w każdym gospodarstwie domowym. Warto trzymać w piwniczce lub spiżarni chociaż jedną butelkę na czarną godzinę, gdy niespodziewanie wpadną znajomi lub przyjdzie ochota na ożywczy napój winny. Wino białe stanowi świetny aperitif, ponieważ pite przed posiłkami wzmaga apetyt i sprawia, że nawet najprostsze dania smakują wyśmienicie. Białe wino jest dobrym uzupełnieniem przekąsek, jak doskonałe, dojrzałe sery, wędliny, kiełbaski, przetwory, pasztety, etc. Wino jest idealnym napitkiem do mięs smażonych, pieczonych, grillowanych, itp. Można je pić także do past, makaronów, owoców morza czy tradycyjnej pizzy. Potrawy wcale nie muszą być wymyślne i luksusowe, gdyż prosta kuchnia także idzie w parze z winem wysokiej klasy. Wino ma przepiękny złocisty kolor. Wyczuwalne w winie są morelowe oraz migdałowe akcenty. Trunek jest lekki i posiada optymalny stopień kwasowości. Jeśli ktoś chce zamienić zwykły dzień w celebrację życia i trochę podnieść standard codziennej egzystencji. Wino jest dobrym rozwiązaniem niezależnie od charakteru uroczystości. Może być podawane na urodzinach, rocznicach ślubu, spotkaniach firmowych, towarzyskich przyjęciach.

Wina Malvasia Bianca sklep z winami świata

Oferujemy szeroki wybór win z najdalszych zakątków globu. Wino Malvasia Bianca cieszy się sporym zainteresowaniem wśród zróżnicowanej klienteli. Polecane jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Jest to oferta skierowana do osób w każdym wieku i o najbardziej wyrafinowanych upodobaniach smakowych.