Szczep Verduzzo

Szczep Verduzzo to przykład białej winorośli pochodzącej z Włoch, konkretniej z okolic Veneto. Szczególnie znane jest w prowincjach Wenecja i Treviso. Jak wszystkie włoskie odmiany winorośli także i ta rośnie majestatycznie w ciepłych klimatach. Jest to odmiana lokalna, która legitymuje się cudowną konsystencją i balsamicznym smakiem. Rozchodzi się w ustach, powodując feerię zmysłowych doznań. Wino to ma takie aromaty, że osobom, które kosztowały już wielu trunków z całego świata, może kojarzyć się z wieloma innymi winami typowymi dla różnych zakątków i regionów. Wino potrzebuje chwili, by ukazać cały swój potencjał. Początkowe nuty mogą być nieco mylne i wprowadzać w konsternację. Po chwili jednak wprawny język może łatwo rozpoznawać aromaty.

Jak wszystkie wina typu włoskiego, także i to jest temperamentne i pełne indywidualnego powabu. Wino powstające ze szczepu Verduzzo to produkt najwyższej klasy. Jeśli krzewy są odpowiednio pielęgnowane przez osoby, które zajmując się tym profesjonalnie, to wówczas w butelkach zamykany jest niesamowity potencjał tych odmian winorośli. Dlaczego warto kupić wino właśnie u nas? Przede wszystkim, mamy konkurencyjne ceny i przygotowujemy produkty wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Jeśli chodzi o wina Verduzzo sklep nie ma sobie równych. Sprzedajemy wino zarówno podmiotom prywatnym, jak i biznesowym.

Szczep Verduzzo - czym się odznacza?

Grona tej odmiany winorośli mają kształt małych piramidek. Mają również dość twarde skórki. Krzew jest dobrze rozgałęziony, zaś kiść posiada owoce ułożone w sposób zwarty, więc jest dzięki temu pełniejsza. Miąższ winogron jest bardzo soczysty. Sok posiada spore ilości tanin, które tracą swą moc w późniejszym etapie rozwoju. Dojrzałe winogrona przybierają barwę żółtą, a momentami bursztynową. Wino jest przejrzyste i w kolorze lekko złocistym. Szczep Verduzzo potrzebuje słonecznych i ciepłych miejsc, aby optymalnie wzrastać i rodzić dobre owoce.

Wina Verduzzo - do czego i kiedy podawać?

Wino tego rodzaju jest pyszne samo w sobie. Działa orzeźwiająco latem, gdy żar leje się z nieba. Sprawdza się też jako towarzysz posiłków. Pasuje do sałatek, owoców morza, ryb, niektórych mięs, dojrzałych serów, etc. Najlepiej podawać wino w porze obiadowej lub wieczornej, gdy można spokojnie usiąść i odpocząć po wyjątkowo wyczerpującym i pracowitym dniu. Wino smakuje wybornie tylko w dobrym towarzystwie. Można je spożywać z ukochaną osobą lub grupką przyjaciół. Wtedy sprzyjać będzie pasjonującym rozmowom. Wino tego typu pozwala się zrelaksować, ale dodaje również energii potrzebnej do działania.

Wina Verduzzo sklep na polską kieszeń

W naszym sklepie odmian win można znaleźć bez liku. Wina włoskie zajmują ważną przestrzeń w ofercie. Są one bowiem uwielbiane przez klientów i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Warto zamówić choć jedną butelkę na próbę. Większość zadowolonych klientów i tak powraca po kolejne trunki, a nawet rekomenduje nasze wina wśród znajomych, co jest najlepszą nagrodą za trud włożony w przygotowanie najbardziej atrakcyjnej winiarskiej propozycji.