Szczep MOSCATO

Wina słodkie i musujące nie są tylko i wyłącznie domeną pań, choć tak stereotypowo zwykło się przyjmować. Jest to mit, jakich wiele funkcjonuje od lat w środowisku winnym. Także mężczyźni uwielbiają lekkie i pełne gazu słodzone wina, które wypełniają usta przyjemnym aromatem. Szczep MOSCATO jest najlepszym dowodem na to, że wina tego rodzaju są ubóstwiane i rozchwytywane w różnych miejscach na świecie. Szczep ten pochodzi ze słonecznej Italii, lecz powstał w okolicach Piemontu, gdzie wysoko położone tereny narażone są na ostre zimy. Okazuje się jednak, iż jest to idealne miejsce dla rozwoju szczepu winorośli. Szczep MOSCATO jest jednym z najstarszych, jakie współcześnie są znane i cenione. Bogata tradycja i wspaniały smak sprawiły, że wina tego rodzaju są polecane przez prawdziwych znawców smaków. Co ciekawe, nazwa tego szczepu pochodzi o słowa "mucha", gdyż wino wabiło swoją słodyczą wszystkie okoliczne muchy i owady. Dlatego też właśnie niewielkiemu insektowi ze skrzydełkami zawdzięcza swą dumną nazwę. Wina MOSCATO sklep poleca w rewelacyjnych cenach i eleganckich wydaniach. To zakup, który jest naprawdę dobrą inwestycją.

Szczep MOSCATO - co o nim warto wiedzieć?

Uprawy szczepu MOSCATO koncentrują się wokół miejscowości Asti. Jest to odmiana, która z jednej strony jest narażona na surowe zimy, z drugiej - korzysta z ciepłego śródziemnomorskiego klimatu. Czego chcieć więcej? Dojrzewanie tej odmiany trwa długo, gdyż już od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni. Jednak dzięki temu powstają wina o niewyobrażalnym smaku, więc warto na nie poczekać niemal cały rok. Szczep MOSCATO jest oporny na zmienne czynniki atmosferyczne oraz inne szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Wina MOSCATO - puszyste i musujące fantazje

Wina tego rodzaju powstają w bardzo różnych odmianach, więc wykazują także zróżnicowane właściwości. Często służą do kupażowania win przemysłowych, by nieco wysubtelnić ich obojętny odczyn. Wino MOSCATO charakteryzuje się nieszablonowym aromatem, bardzo oryginalnym i innym niż wszystkie. W winie, oprócz nut typowo owocowych, pojawia się akcent miodowy oraz nuty kwiatowe takie jak: geranium, róża, lipa, kwiat pomarańczy. Pojawiają się także przyprawy jak chociażby kolendra. Zawarte w tym winie zostały również alkohole z grupy geraniolów, nerolów i linalolów w znacznie większym stężeniu, aniżeli w innych winach. To wszystko tworzy naprawdę niezwykłą kompozycję. Całość okraszona jest sporą ilością cukru. Może tworzyć się zatem sędziwa pleśń winna. Każdy łyk tego wina jest jak powiew wiatru w upalny dzień. Słodycz wina miesza się z feerią zapachów i niesamowicie kusząco działa na zmysły.

Wina MOSCATO sklep dla każdego

Każdy może dziś pozwolić sobie na wysokiej jakości wina i to nie tylko od święta. Polecamy produkty, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających miłośników wina. Nie trzeba znać się na winach, aby docenić wyborny smak. Właśnie dlatego nasz produkty przeznaczone są dla każdego klienta, które chce ich zasmakować lub podarować komuś bliskiemu w prezencie. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą.

MOSCATO szczep zalicza się od najstarszych szczepów; najlepsze warunki do jego uprawy znajdują się w okolicach Piemontu. Największa koncentracja upraw przypada na okolice miasta Asti. Winogrona tego szczepu służą do produkcji win musujących Asti oznaczonych symbolem DOCG. Winogrona szczepu moscato odznaczają się długim cyklem życiowym, trwającym od wczesnej wiosny aż do jesieni. Krzewy są wystawione na oddziaływanie zimnego, górskiego wiatru, ale dojrzewają w upalnym, śródziemnomorskim lecie.