Szczep Raboso

Czerwone wina to jedne z najbardziej uwielbianych na świecie. Wcale nie są to wina wyłącznie przeznaczone dla kobiet, choć panuje taka obiegowa opinia, jakoby wina czerwone miały być niemęskie. Nie ma w tym ani odrobiny prawdy. Wiele czerwonych win posiada znaczne stężenie alkoholu i bardzo cierpki smak, który uwielbiają mężczyźni.

Włoskie czerwone wina są pełne pasji i temperamentu. To, co leży w naturze rodowitego Włocha jest także cechą swoistą produkowanego przez niego wina. Dlatego też wina czerwone rodem z Włoch są dla wymagających ludzi, którzy wiedzą, czego chcą. Najczęściej są to osoby, które uwielbiają bezkompromisowe smaki takie, które są nieoczywiste, noszą w sobie pewną tajemnicę i goryczkę. Szczep Raboso to przykład wspaniałego czerwonego wina rodem z Włoch. Konkretnie odmiana ta powstała w Veneto. Szczep występuje w dwóch dobrze znanych odmianach. Są to: Raboso del piave (raboso piave, friularo, friulara) oraz Raboso veronese. Jeśli chodzi o wina Raboso, to bardzo często są one wykorzystywane do produkcji Prosecco. Występują w apelacji DOC Piave. Te doskonałej jakości wina zostały uznane przez najbardziej wymagających miłośników światowych win. Każdy, kto chce również ich skosztować, może zamówić wina bezpośrednio w naszym sklepie.

Szczep Raboso - gdzie uprawiany?

Oprócz słonecznych Włoch szczep ten jest także uprawiany w Argentynie oraz Kaliforni, czyli wszędzie tam, gdzie przez większość roku świeci słońce, które stwarza idealne warunki do rozwoju winnych gron. Nie jest to szczep szczególnie wymagający, ale lubi ciepło i zdecydowanie trzeba mu zapewnić optymalne warunki termiczne. W pełnym słońcu winogrona mają szansę osiągnąć odpowiednie rozmiary i poziom dojrzałości. Wino przygotowuje się z nich szczególnie pieczołowicie, dbając o każdy szczegół. Oczywiście odmiany uprawiane poza Włochami zyskały swój lokalny koloryt i już nieco różnią się od prekursorskiego rodzaju wina z Veneto. Szczep ten jest również bardzo odporny na choroby, które zazwyczaj dotykają krzewy winorośli.

Wina Raboso - niepwtarzalne aromaty

Wino czerwone tego rodzaju legitymuje się klarownością i niezwykłą barwą. Każde czerwone wino dumnie wygląda w kieliszku. Ma odpowiedni poziom kwasowatości i spore ilości tanin, co sprawia, że czasem wino musi poleżakować, by osiągnąć pełnię swojego potencjału. Smak tego wina jest wyrazisty, poza tym charakteryzuje się ono bardzo dużą soczystością. Nadaje się idealnie do kupażowania. Łączy się je ze szczepami, które są bardziej subtelne i mają za zadanie złagodzić nieco wymiar wina Raboso. Niektórzy jednak uwielbiają mocne wino w stanie surowym bez dodatków, gdyż wtedy na długo pozostaje w ustach smak wina.

Wina Raboso sklep z fantazyjnymi trunkami z całego świata

Proponujemy światowe marki win w niezwykle okazyjnych cenach. Warto zatem zamówić je nie tylko dla siebie, ale także dla przyjaciół i znajomych. Polecamy też cudowne wina prezentowe, które zachwycą obdarowanego. Wina Raboso sklep sprzedaje wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. więc są w pełni bezpieczną i pewną inwestycją.

Włoska odmiana czerwonych winogron uprawianych w regionie Veneto najczęściej używana do win Prosecco. Występuje w dwóch pododmianach: raboso del piave (raboso piave, friularo, friulara) oraz raboso veronese. Charakteryzuje się dużą odpornością na choroby, ale też sporą zawartością tanin i kwasowością. Nadaje winom wyrazistości i soczystości, często są kupażowane z łagodniejszymi szczepami. Występuje w apelacji DOC Piave. Uprawiana także w Kalifornii oraz Argentynie.