Informacja o tym, że przebywasz na stronie jest przez nas przetwarzana i wykorzystywana jest w celach statystycznych.
Niektóre z danych podanych w trakcie korzystania z serwisu mogą być przetwarzane do sprzedaży naszych produktów. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej.

Wina ChardonnayGiramonte Frescobaldi Wina Wina z Nowej ZelandiiGrand Durhene ChampagneWina AustraliiWino WinaBachus Wina o WinieKentucky Bourbon WhiskeyMoet ChandonWINA KOLEKCJONERSKIEWina Chardonnay 1Wina Chilijskie Bachus WinaWina Napa Valley Bachus WinaWina PenfoldsMoet Chandon Szampan w promocjiWino Bachus WinaFerrari Wina MusująceGosset ChampagneChampagne La Grande Dame SzampanWina PrimitivoWina Primitivo BachusWina Antinori Toskaniawina WarszawawinowinaVall Llach WinaWina AllegriniDom Perignon ChampagneChateau Lafite Rothschild WinaPotocki WódkaMichel ChapoutierProsecco WinaBodega Dehesa de los CanonigosBourbon WhiskeyWina BordeauxWhisky JapaneseDalmore WhiskyWhisky Wina w uczciwych cenachAlkohole MocneWhisky Whiskey Bourbon AlkoholeGlenfiddich WhiskyMarques de Riscal Gran ReservaBeringer WinaThe Balvenie WhiskyDom Perignon Champagne VintageLAGAVULIN WHISKY ISLAYBachus Whisky 30% OFFKim Crawford Sauvignon BlancJameson WhiskyPierre Ferrand CognacBowmore Whisky IslayAmrut Whisky IndiePlantation RumsKavalan Whisky BachusDobry RumChampage Demi Sec z Szampan FrancjiWhisky dla CiebieChampagne Vintages Szampan z FrancjiChampagne Rich Szampan z Francji VeuveChampagne Extra Brut Veuve Clicquot SzamChampagne Brut Szampan z Francji Veuve Champagne Rose Szampan Różowy z Francji Aberlour Whisky SpeysideDalmore WhiskyWina Napa ValleyWino na lato
  • Brachetto d'Acqui
    Brachetto d'Acqui

Sklep Bachus - Brachetto d'Acqui

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brachetto d'Acqui [braketto dakkwi] to czerwone włoskie wino, które jest klasyfikowane jako Denominazione di Origine Controllata e Garantita (DOCG) od 1996 roku, a poprzednioregion Denominazione di Origine Controllata (DOC) od 1969 roku. Jest produkowane w regionie winiarskim Piemontu wokół Acqui Terme w prowincji Alessandria z pewnym nakładaniem się na prowincję Asti . Wino produkowane jest zwinogron Brachetto , odmiany , októrej wiadomo ,że pochodzi z Piemontu i może być nadal lub migotać z zazwyczaj słodyczą. Dokładne pochodzenie wina nie jest znane. Podczas gdy winorośl Brachetto jest uważana za pochodzącą z Piemontu (ze wzgórzami Monferrato i okolicami Asti będącymi najprawdopodobniej domem winogron), niektórzy ampelodzy spekulowali już pod koniec XIX wieku, że winogrono może faktycznie być francuskim w pochodzenie. Produkcja słodkiego, spienionego czerwonego wina z regionu Piemont ma długą tradycję. We włoskiej teatralnej tradycji Commedia dell'arte masek Gianduja da Gioan d'laduja lub Giovanni of the Jug, która reprezentowała Turyn i Piemont, podobno preferowała Brachetto d'Acqui wśród wszystkich innych. Wcześniej, w czasach starożytnego Rzymu , pisarze opisywali wino Gallia Cisalpina (północne Włochy) znane jako vinum acquense (wino z Acqui), które było ulubionym wśród patrycjuszy o słodkich smakach i wysokiej zawartości związków aromatycznych . Legenda też to miała, Juliusz Cezar i Marek Antoniusz przedstawiony Cleopatra kilka tykwy z Vinum acquense jako dar. Zgodnie z legendą faraon wierzył, że wino ma moc uwalniać namiętności swoich kochanków. Strefa DOCG Brachetto d'Acqui obejmuje wzgórza Monferrato, które rozciągają się na południowy wschód od miasta Asti z pewnym zachodzeniem na strefę Asti DOCG . Region obejmuje doliny wzdłuż rzek Bormida i Belbo, które wpływają do Tanaro . Gminy Acqui Terme i Strevi są w samym sercu regionu winiarskiego. Zgodnie z przepisami DOCG, Brachetto d'Acqui musi być produkowane ze 100% winogron, które zostały zebrane w ilości nie większej niż 8 ton na hektar. Przed awansowaniem do statusu DOCG, inne czerwone odmiany Piemontu (takie jak Dolcetto , Pinot nero , Freisa , Grignolino i Ruché, mogły być mieszane z ograniczonym udziałem procentowym. Podczas gdy minimalny poziom alkoholu dla gotowych win musi wynosić co najmniej 5% dla frizzante i 6% dla spumante, winogrona użyte do produkcji Brachetto d'Acqui muszą osiągnąć wystarczającą dojrzałość dla potencjalnego alkoholu wynoszącego co najmniej 11,5%. Master of Wine Mary Ewing-Mulligan opisuje bardzo aromatyczne słodkie czerwone wino Brachetto d'Acqui, które może mieć nuty kwiatowe i owocowe podobne do Moscato d'Asti i Lambrusco.

 

 

Serwis przeznaczony dla osób pełnoletnich
Czy akceptujesz te warunki i masz ukończone 18 lat?

TAK NIE